ul. Wigury 19, Łódź 90-302
+48 571 229 990

Sunekos body co warto wiedziec

– SUNEKOS BODY CO WARTO WIEDZIEĆ  –

Zabiegi z użyciem Sunekos ® mają na celu wygładzenie zmarszczek i modelowanie konturów twarzy. W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie sie liczby i aktywności fibroblastów a w konsekwencji redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej.

Opadające górne powieki to problem, z którym najczęściej borykają się osoby, na których twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Dzieje się tak, ponieważ skóra na powiekach jest cieńsza niż w innych miejscach, a także pozbawiona gruczołów łojowych. To duży problem estetyczny, który do pewnego czasu można zniwelować odpowiednio wykonywanym makijażem, ale także utrudniający życie codzienne – stopniowo opadające powieki mogą z czasem znacznie ograniczyć kąt widzenia. Dodatkowym problemem są zmarszczki i tzw. „worki” pod oczami. Jeżeli defekty zaczynają być mocno uciążliwe, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarskiej.

Chirurgiczna precyzja

Najpopularniejszy i najbardziej skuteczny zabieg chirurgiczny, dzięki któremu lekarz może usunąć nadmiar skóry na górnej powiece pacjenta, to blefaroplastyka. – Podczas tego zabiegu chirurg wykonuje nacięcie w naturalnej, mimicznej zmarszczce i fałdach skórnych. Dzięki temu nacięciu górna część powieki zostaje znacznie pogłębiona. Rana zostaje zszyta cienkimi szwami i zabezpieczona opatrunkiem – tłumaczy dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu. Zabieg jest inwazyjny, ale nie wymaga hospitalizacji. – Pacjentów przekonuje to, że mogą pozbyć się problemu bez stosowania czasochłonnych metod, np. laserowych i uzyskać trwały rezultat – tłumaczy chirurg plastyk.

Połączenie idealne

Doskonałym uzupełnieniem blefaroplastyki jest połączenie go z zabiegami preparatem Sunekos – nowym systemem regeneracji macierzy pozakomórkowej skóry, który doskonale radzi sobie z zasinieniami, drobnymi zmarszczkami, napina i wygładza skórę. Sunekos skutecznie zwiększa liczbę i aktywność fibroblastów, stymulując produkcję kolagenu i elastyny oraz wzrost nawilżenia powierzchownych i głębokich warstw skóry wokół oczu. Skóra powiek jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, ale odpowiednia technika aplikacji sprawia, że ból podczas iniekcji jest minimalny, a preparat wchłania się szybko, praktycznie bez ryzyka obrzęku. – Sunekos to nowość na polskim rynku estetycznym, która jednak już zdobyła duże zainteresowanie moje, a także moich pacjentów. Można go stosować m. in. na twarzy i szyi. Najbardziej wyróżnia go jednak to, że żaden inny dostępny na rynku preparat nie jest tak delikatny, a zarazem skuteczny w rewitalizacji wrażliwej okolicy oka. Szczególnie dobry efekt przyniesie osobom, które poddały się operacji chirurgicznej plastyki powiek. Połączenie tych dwóch zabiegów poprawia wygląd okolicy oczu. Zastosowanie Sunekos niweluje oznaki starzenia widoczne jako zasinienia i drobne zmarszczki, a także nawilża i ujędrnia skórę.

Efekty estetycznie doskonałe

Sunekos to przebadane klinicznie połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które bardzo skutecznie pobudza fibroblasty do działania przeciwzmarszczkowego, czyli tworzenia nowych włókien białkowych: kolagenu i elastyny. Bardzo subtelny i naturalny efekt poprawy wyglądu skóry widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne rezultaty rozświetlenia, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy. – Pełna seria obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach 7-10 dni. Co ważne dla moich pacjentów, iniekcja jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Polecam ten zabieg zarówno osobno, jak i jako doskonałe uzupełnienie blefaroplastyki.

WSKAZANIA

 – Wiotkość, czyli utrata elastyczności skóry
 – Drobne zmarszczki
 – Zasinienia

PRZECIWSKAZANIA

 – Alergia
 – Ciąża
 – Karmienie piersią
 – Choroby ostre i przewlekłe w trakcie zaostrzenia

ZALETY

 – Redukcja wiotkości skóry
 – Redukcja zmarszczek
 – Poprawa kolorytu skóry
 – Naturalny efekt poprawy wyglądu skóry
 – Bezbolesny zabieg

Blefaroplastyka dotyczy plastyki i korekty powiek nazwa pochodzi od greckiego słowa „blepharon” która oznacza powiekę.
Blefaroplastyka to zabieg, który od wielu lat wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Łodzi.
Blefaroplastyka ma na celu odmłodzenie wyrazu twarzy poprzez optyczne otworzenie oczu i odświeżenia spojrzenia oraz stosowana jest w przypadku, gdy fałdy skóry ograniczają pole widzenia i tym samym przeszkadzaja w codziennym funkcjonowaniu.
Blefaroplastyka w Łodzi może odbyć się w naszej klinice w wybranej przez Ciebie porze.