ul. Wigury 19, Łódź 90-302
+48 571 229 990

MANSCAPING, CZYLI DEPILACJA DLA PANÓW

MANSCAPING, CZYLI DEPILACJA DLA PANÓW 

Jeszcze nie tak dawno bujnie owłosiona klatka piersiowa uznawana była symbol męskości, natomiast męska depilacja za temat tabu. Ze względu na aktywny tryb życia coraz więcej mężczyzn decyduje się na usunięcia owłosienia z ciała. Wszak depilacja to nie tylko kwestia estetyki, ale i higieny. Opcji jest wiele, tradycyjna maszynka, wosk, laser – jaką wybrać?

Tradycyjna maszynka to tani i szybki sposób na depilację, należy jednak pamiętać, że włosy po goleniu szybko odrastają i sprawiają wrażenie grubszych i gęstszych. Dodatkowo w czasie golenia dość łatwo można się zaciąć, istnieje również ryzyko powstania podrażnień i wrastających włoskach. Depilacja woskiem jest trwalsza – włosy usuwane są wraz z cebulką, w związku z czym skóra pozostaje idealnie gładka nawet do 4 tygodni. Regularne woskowanie osłabia włoski, dzięki czemu odrastają one wolniej i stają się cieńsze. Wosk nadaje się do depilacji każdej części ciała, warto tu jednak wspomnieć, że zależnie od wrażliwości na ból sam zabieg może być dość nieprzyjemny.

Jak łatwo się domyślić, najtrwalszą, najbezpieczniejszą i całkowicie bezbolesną metodą usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Wiązka lasera wnika w głąb włosa przez melaninę uszkadzając go, co z kolei powoduje trwałe zniszczenie cebulki włosa wraz z jej korzeniami dzięki czemu włoski nie odrastają. Należy jednak pamiętać, że włosy na ciele nie rosną jednocześnie, dlatego też w celu osiągnięcia idealnie gładkiej skóry konieczne może być wykonanie kilku zabiegów w odstępie co 4-8 tygodni.