ul. Wigury 19, Łódź 90-302
+48 571 229 990

Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym

REWITALIZACJA POCHWY OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

HOME / ZABIEGI / REWITALIZACJA POCHWY OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

REWITALIZACJA POCHWY OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Problemy takie jak spadek libido, zaburzenia funkcji seksualnych czy nietrzymanie moczu to dolegliwości, które dotyczą milionów kobiet w różnym wieku. Nowoczesny zabieg rewitalizacji pochwy osoczem bogatopłytkowym w celu regeneracji okolic intymnych prowadzi do złagodzenia objawów związanych z nawracającymi infekcjami lub niedoborem hormonów w okresie okołomenopauzalnym w obrębie narządów płciowych. Zabieg ten może być również wykonywany w celu poprawy efektów innych procedur w obrębie okolic intymnych.

Dlaczego osocze bogatopłytkowe?

Platelet Rich Plasma (PRP), czyli osocze bogatopłytkowe, to krwiopochodny materiał autologiczny otrzymywany z własnej krwi pacjenta, składa się z kilkukrotnie większej ilości płytek niż krew bazowa pacjenta. Płytki krwi są naturalnym składnikiem krwi, mają one duży wpływ na proces gojenia i regenerację tkanek. Osocze bogatopłytkowe wpływa na produkcję nowych włókien kolagenowych oraz poprawę unaczynienia tkanek.

Efekty zabiegu

Po zabiegu skóra okolic intymnych jest bardziej nawilżona, elastyczna i wzmocniona, co czyni ją odporną na otarcia i uszkodzenia. Śluzówka pochwy regeneruje się, odzyskuje nawilżenie, wargi sromowe delikatnie zwiększają swoją objętość, wyglądają młodziej. Mogą także ustąpić dolegliwości w postaci bólu i świądu. Efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu od zabiegu i utrzymują się około 1 roku. Celem optymalizacji efektu zaleca się wykonanie 3 zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, podczas której przeprowadzany jest wywiad lekarski, określający ogólny stan zdrowia pacjentki. Przed zabiegiem pacjentka jest badana ginekologicznie.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz w pierwszej kolejności dezynfekuje a następnie miejscowo znieczula powierzchnię poddawaną zabiegowi. Procedura składa się z trzech etapów.
Najpierw pobiera się krew od pacjentki – procedura ta nie różni się od pobierania krwi do badań laboratoryjnych, nie ma jednak potrzeby, by pacjentka była na czczo. Osobom szczególnie wrażliwym krew jest pobierana w pozycji leżącej. Następnie przygotowywany jest koncentrat bogatopłytkowy – pobrana krew przechowywana jest w specjalnym separatorze, po czym pobrany materiał zostaje wirowany w wirówce laboratoryjnej. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe zostają następnie wstrzyknięte w pożądane miejsca. Procedura trwa około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

WSKAZANIA

➤ Suchości pochwy
➤ Wiotka i sucha skóra okolic intymnych
➤ Otarcia, urazy powodujące częste infekcje intymne
➤ Świąd okolic intymnych
➤ Ból podczas stosunku
➤ Ścieńczenie błony śluzowej pochwy
➤ Atrofia warg sromowych
➤ Nietolerancja estrogenów w leczeniu atrofii pochwy

PRZECIWSKAZANIA

– Ciąża i karmienie piersią, laktacja
– Aktywna infekcja narządów rodnych
– Uszkodzenia skóry
– Choroby krwi
– Nowotwory
– Przyjmowanie leków rozrzedzających krew, leków sterydowych

ZALETY

– Minimalna inwazyjność
– Brak ryzyka alergii ze względu na stosowanie autologicznego osocza
– Krótki okres rekonwalescencji
– Szybki efekt
– Relatywnie niski koszt