ul. Wigury 19, Łódź 90-302
+48 571 229 990

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA

HOME / ZABIEGI / MEZOTERAPIA IGŁOWA

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to prosty zabieg, który wykonywany jest w medycynie estetycznej od lat 70 XX wieku. Zyskał on swoją popularność, dzięki ogromnej skuteczności i efektami które są widoczne od razu. Stosowany może być nie tylko na twarzy, ale również w takich miejscach jak szyja, dekolt, ramiona i uda. Jest to niechirurgiczny i małoinwazyjny zabieg, nie wymagający od pacjentów hospitalizacji, więc nikt nie musi martwić się o powikłania i nieprzyjemne dolegliwości.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich substancji leczniczych, które mają na celu regenerację lub odbudowę uszkodzonych tkanek. Efekt widoczny jest niemal od razu, gdyż skóra jest ujędrniona, zanikają worki pod oczami i wszystkie powstałe niedoskonałości. Skóra nabiera młodszego i zdrowszego wyglądu oraz poprawia się owal twarzy, gdyż dostarczone zostały im wszystkie niezbędne witaminy i minerały.

Jak to działa?

Podstawowym składnikiem który wprowadzany jest pod skórę pacjenta, jest kwas hialuronowy który naturalnie produkowany jest przez organizm, jednak czasem może go nieco brakować. Reszta składników jak witaminy i specjalnie dobrane minerały, są już kwestią indywidualną i zależą w dużej mierze od potrzeb skóry. Witaminy które dostarczane są za pomocą mezoterapii, nie są utleniane w procesach organizmu, więc wykorzystywany jest ich 100% potencjał.

WSKAZANIA

➤ Suchość i wiotkość skóry
➤ Szara ziemista skóra
➤ Cienie pod oczami
➤ Wypadanie włosów
➤ Łysienie
➤ Profilaktyka po 30 roku życia
➤ Zabieg po przegrzaniu i wysuszeniu skóry : solarium, pobyt na urlopie zwłaszcza po intensywnych kąpielach słonecznych.

PRZECIWSKAZANIA

➤ Ciąża i karmienie
➤ Infekcje wirusowe bakteryjne i grzybicze ogólne i miejscowe
➤ Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
➤ Okres trądzikowy
➤ Alergia na składniki preparatów

ZALETY

➤ Korzystna cena
➤ Nawilża skórę
➤ Zagęszcza skórę
➤ Działa antyoksydacyjnie
➤ Poprawia kondycję włosów
➤ Zapobiega wypadaniu włosów
➤ Rozświetlenie skóry