ul. Wigury 19, Łódź 90-302
+48 571 229 990

Leczenie cellulitu

LECZENIE CELLULITU

HOME / ZABIEGI / LECZENIE CELLULITU

Kiedy pojawia się cellulit?

Cellulit jest najczęstszym problemem wśród kobiet i pojawia się on w okolicach pośladków oraz ud. Zazwyczaj pojawia się on u kobiet, które cierpią na problemy z nadwagą, układem hormonalnym, zatrzymaniem zbyt dużej ilości wody pod skórą, lub problem pojawił się po ciąży. Spowodowane są zazwyczaj nieprawidłowym krążeniem limfy i krwi. Niestety jest to bardzo krępująca kwestia dla Pań, które wstydzą się swojego problemu zamiast z nim odpowiednio walczyć.

Jaki zabieg wybrać?

Wszystko zależy od źródła problemu, więc najlepszym wyborem jest doradztwo profesjonalistów, którzy spotykają się z cellulitem na co dzień. Najczęściej wybieranymi zabiegami, są między innymi radiofrekwencja mikroigłowa, endermologia, laser frakcyjny, liposukcja, mezoterapia igłowa i karboksyterapia. Wybór zależy w głównej mierze, od samego zaawansowania problemu i tego jak duży jest cellulit u danej osoby. Im większy jest problem, prawdopodobnie będzie potrzebna również większej ilości zaawansowanych zabiegów.


Cellulit czyli inaczej lipo dystrofia gynoidalna to schorzenie mające złożoną przyczynę. Składa się na nią zaburzenie w obrębie tkanki tłuszczowej i jej metabolizmu, tkanki łącznej oraz niewydolność układu żylno – limfatycznego. Czynniki sprzyjające rozwojowi cellulitu są predyspozycje genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, czynniki środowiskowe i styl życia.


– Występuje przede wszystkim u kobiet.
– Może pojawiać się bardzo wcześnie już w okresie pokwitania, głównie dotyczy jednak kobiet dojrzałych. Sprzyja   mu terapia hormono zastępcza, antykoncepcja, pojawia się również w trakcie i po ciąży.
– Najczęściej dotyczy skóry pośladków, bioder, brzucha i kolan, zdecydowanie rzadziej ramion, czy piersi. Skórę –   dotkniętą cellulitem porównujemy do skórki pomarańczowej.
– Największe sukcesy możemy odnieść w walce z cellulitem gdy uchwycimy jego początkową fazę.
– W późniejszym okresie pojawiają się dolegliwości bólowe przy ucisku skóry.


Jednym ze sposobów walki z cellulitem jest preparat ALIDYA. To certyfikowany, bezpieczny preparat podawany metodą mezoterapii. Substancja ta chelatuje, czyli wyłapuje i wiąże jony żelaza oraz rozpuszcza substancje toksyczne zmagazynowane w skórze.


Preparat ten poprawia krążenie tętnicze, żylne i limfatyczne, odbudowuje białka tworzące macierz skóry. Odkwasza skórę i usuwa z niej wolne rodniki.

WSKAZANIA

➤ Likwidacja już istniejącego cellulitu
➤ Zapobieganie jego tworzenia
➤ Poprawa kondycji skóry
➤ Zmniejszenie skutków stresu, złej diety, stosowania używek

PRZECIWSKAZANIA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation.

ZALETY

➤ Chelatacja metali ciężkich i rozpuszczanie toksyn
➤ Drenaż osmotyczny skóry
➤ Poprawa krążenia krwi i chłonki
➤ Odkwaszenie skóry
➤ Odbudowa białek występujących w skórze
➤ Usuwanie wolnych rodników