ul. Wigury 19, Łódź 90-302
+48 571 229 990

Badanie histopatologiczne

BADANIE HISTOPATOLOGICZNE

HOME / ZABIEGI / BADANIE HISTOPATOLOGICZNE

BADANIE HISTOPATOLOGICZNE

Nowotworowe zmiany skórne dotykają wielu osób, które początkowo nie są świadome zagrożenia. Badanie Histopatologiczne ma na celu sprawne wykrycie wszystkich niebezpiecznych zmian, które mogą finalnie prowadzić do dużo większych zaburzeń i problemów. O wykonaniu samego badania, decyduje lekarz dermatolog który uzna zmiany skórne za niebezpieczne.

Kiedy badanie jest potrzebne?

Jeśli pacjent zauważył, że jego zmiany skórne typu pieprzyki lub znamiona, zaczynają się zmieniać, są zaczerwienione, swędzą, lub nawet w ich okolicy odczuwa ból, konieczna jest wizyta u specjalisty, który wykona badanie histopatologiczne. Warto skonsultować się również z taką osobą, jeśli w rodzinie pojawiały się jakieś przypadki niebezpiecznych chorób skórnych.

Jak wygląda badanie?

Wszystko zależy od tego, jak wygląda zagrożony obszar. Najczęściej jest to usunięcie zainfekowanej tkanki, za pomocą skalpela i chirurgicznego zabiegu. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe lub ogólne, w zależności od wielkości problematycznego znamienia. Zabieg jest w pełni bezpieczny i mało skomplikowany, dzięki czemu pacjenci nie muszą obawiać się o swoje zdrowie i powikłania.